2020-04-28

Wsparcie dla Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie

Gmina Dzierżoniów włączyła się w akcję pomocy Szpitalowi Powiatowemu w Dzierżoniowie. Zebrane pieniądze - 11 300 zł - umożliwiły zakup środków ochrony osobistej - m.in. maseczek, rękawiczek i gogli.

Gminni radni postanowili przeznaczyć na rzecz akcji część swoich diet. Darowizny przekazali również sołtysi i pracownicy Urzędu Gminy Dzierżoniów. Inicjatorką przedsięwzięcia była wiceprzewodnicząca Rady Gminy Dzierżoniów i sołtys Dobrocina Grażyna Ziernik. We wtorek 28 kwietnia wraz z przewodniczącym Rady Gminy Dzierżoniów Grzegorzem Powązką przekazali środki ochronne na ręce prezesa Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie Macieja Smolarza.

Jesteśmy pełni podziwu dla pracowników ochrony zdrowia. Zdajemy sobie sprawę, że nasze wsparcie to jedynie kropla w morzu ich potrzeb - dlatego zachęcamy wszystkich, którzy mają taką możliwość, do włączania się w akcje pomocy dla szpitali.

Jedna ze zbiórek na rzecz Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie dostępna jest na stronie zrzutka.pl/pomagamy.