Uśmiechnięty Dzień Dziecka w Mościsku

2019-06-12

Uśmiechnięty Dzień Dziecka w Mościsku

Dobry humor i piękna pogoda to doskonałe towarzystwo podczas Dnia Dziecka. Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta rozpoczęła świętowanie już 31 maja mając do dyspozycji nie tylko uśmiech i przychylne niebo, ale również pomoc wielu organizacji.

Ochotnicza Straż Pożarna podjechała wozami, do których można było zajrzeć i dopytać o całe tajemnicze oprzyrządowanie. Młody strażacki narybek pokazał swoje umiejętności, rozwijając z szybkością błyskawicy węże strażackie. Nie wszyscy zdołali umknąć przed strzelającą wodą! Młodzież otrzymała również swoje pierwsze brązowe odznaki.

Z Owiesna, Wsi Okrągłego Zamku, przybyła Joanna Pestkowska, która wszystkim chętnym udzielała lekcji strzelania z łuku. Tuż obok swoje stanowisko rozłożył Klub Sportowy Barys. Jeśli zamiast łuku ktoś chciał sprawdzić celność i skupienie podczas strzałów do tarczy z pistoletu, mógł wziąć udział w konkursie. Najlepsi otrzymali możliwość wstępu dla całej rodziny na strzelnicę sportową w Mościsku, wraz ze szkoleniem i sporą pulą strzałów do dyspozycji. Unkas Gałek, instruktor strzelectwa sportowego, osobiście wręczył nagrody i pogratulował zwycięzcom. Klub Barys był także sponsorem obleganej przez najmłodszych dmuchanej zjeżdżalni.

Dołączyli do nas również przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie. Przejażdżka radiowozem na sygnale okazała się nie lada gratką. Nie tylko dzieci dawały się dobrowolnie zamknąć w aucie. Za to jedynie one stały cierpliwie czekając na swoją kolej do pomalowania twarzy. Na dmuchanej zjeżdżalni z każdą minutą przybywało twarzy w motylach i kwiatach. Nie brakło też tych z misiami, kotami i kolorowymi stworami w wielu odsłonach.

Dzięki uprzejmości Kamila Świerzki, dzieci mogły poznać zasady gry w bumper ball. Dmuchane kule dostarczyły okazji do bezpiecznych skoków. Dotoczyć można się było do kiełbasek z rożna, popcornu, lemoniady i pysznego ciasta, które zaoferowała Ostoja nad Młynówką. Mamy nadzieję, że wstęp do 1 czerwca podobał się wszystkim, którzy postanowili nas odwiedzić. Nie pozostaje nam nic innego niż zaprosić Was za rok!

Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta

Uśmiechnięty Dzień Dziecka w MościskuUśmiechnięty Dzień Dziecka w MościskuUśmiechnięty Dzień Dziecka w MościskuUśmiechnięty Dzień Dziecka w MościskuUśmiechnięty Dzień Dziecka w Mościsku