AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2022-06-06

Uśmiech zdrowszy niż pigułka

aktualności Gmina Dzierżoniów

Jak mawia Mały Książę "wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, ale niewielu z nich pamięta o tym." Przypomnieć sobie to uczucie mogli 5 czerwca. Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów tradycyjnie już zaprosiła najmłodszych do wspólnego świętowania Dnia Dziecka.

Na boisku przy bibliotece nie zabrakło słońca, kolorów, radości i głośnego śmiechu. Malowanie twarzy, bańki mydlane, ulubione dmuchańce, strzelnica, proszki holi, obłędna ilość waty cukrowej, popcornu i pokazy strażackie - to tylko część darmowych niespodzianek czekających na najmłodszych.

Zamawiając pogodę na ten dzień zdecydowaliśmy się także na specjalną strefę z plażą i wodnymi atrakcjami. Okazało się, że dorośli również uwielbiają się bawić, a wizyta Wójta Gminy Dzierżoniów Marka Chmielewskiego skończyła się wspólnym tańcem. To ośmieliło innych do uruchomienia wyobraźni i przeniesienia się na hawajskie plaże. Wspólna zabawa z dziećmi to dla nich najlepszy prezent.

Ten dzień udał się przede wszystkim dzięki wspólnym działaniom. Wielkie brawa dla Stowarzyszenia "Przystań Mościsko", Ochotniczej Straży Pożarniczej z Mościska, Klubu Sportowego Barys, Ludowego Klubu Sportowego "Dąb" Mościsko i Stowarzyszenia "Ostoja". Za pyszny poczęstunek bardzo dziękujemy Radzie Sołeckiej w Mościsku i Kołu Gospodyń Wiejskich. Wydarzenie było współfinansowane ze środków gminy Dzierżoniów.

Także do Zamkowej Przystani w Owieśnie na zaproszenie biblioteki i Stowarzyszenia "Razem dla wsi" przybyły dzieci z okazji ich święta. Pogoda dopisała i nie zabrakło atrakcji. Dziękujemy Marysi Stępień za piękny występ akrobatyczny, Państwu Marlenie i Markowi Stępniom za słodki upominek, a także OSP Ostroszowice oraz wszystkim, którzy nam pomogli przy organizacji tego dnia.

Kolejny raz także biblioteka i przedszkole w Uciechowie obchodziły wspólnie kolorowy Dzień Dziecka. Było mnóstwo atrakcji: tor przeszkód, gra w golfa, malowanie twarzy i pyszny poczęstunek.

Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów
im. Władysława Reymonta

Uśmiech zdrowszy niż pigułkaUśmiech zdrowszy niż pigułkaUśmiech zdrowszy niż pigułkaUśmiech zdrowszy niż pigułkaUśmiech zdrowszy niż pigułkaUśmiech zdrowszy niż pigułkaUśmiech zdrowszy niż pigułkaUśmiech zdrowszy niż pigułka
powrót do poprzedniej strony