Umowa na rewitalizację pałacu w Kiełczynie podpisana

2019-01-28

Umowa na rewitalizację pałacu w Kiełczynie podpisana

Wójt Marek Chmielewski podpisał 11 stycznia umowę z Samorządem Województwa Dolnośląskiego na realizację zadania pn. "Rewitalizacja zabytkowego pałacu wraz z zagospodarowaniem terenu we wsi Kiełczyn".

Szacunkowa wartość pierwszego etapu projektu to około 1 000 000 zł, natomiast dofinansowanie wynosi 500 000 zł.

Dzięki uzyskanej pomocy uratowany zostanie kolejny gminny zabytek. Zakres robót obejmie przede wszystkim wymianę dachu, solarki okiennej i drzwiowej, wykonanie elewacji na budynku oraz zagospodarowanie parteru na potrzeby społeczności lokalnej.

Pałac w Kiełczynie wpisany jest do rejestru zabytków i jego rewitalizacja odbywać się będzie przy nadzorze służb konserwatorskich. Planowany termin realizacji to 2019 - 2020 r.

Operacja typu "Ochrona zabytków i budownictwa tradycyjnego" realizowana w ramach działania "Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich" objętego PROW na lata 2014 - 2020.

logo PROW

Umowa na rewitalizację pałacu w Kiełczynie podpisanaUmowa na rewitalizację pałacu w Kiełczynie podpisana