Trwa modernizacja budynku po Gimnazjum Gminnym

2019-07-22

Trwa modernizacja budynku po Gimnazjum Gminnym

Trwają prace adaptacyjne mające na celu przystosowanie części budynku po Gimnazjum Gminnym w Dzierżoniowie na potrzeby nowo tworzonego gminnego żłobka. Docelowo w żłobku będzie mogło przebywać do 50 maluszków.

Roboty budowlane rozpoczęły się w czerwcu. Obejmują przebudowę parteru i I piętra budynku. Zostaną tam wydzielone pomieszczenia bawialni i kuchni mlecznej, a także toalety dla dzieci, wózkownia i pomieszczenia techniczne. Powstanie też miejsce dla personelu żłobka.

Zgodnie z projektem i zaleceniem rzeczoznawcy do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych, w obiekcie zostaną również wydzielone klatki schodowe. Rozbudowana zostanie także wentylacja mechaniczna. Wszystkie pomieszczenia będą przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wkrótce zakończona zostanie ponadto budowa pochylni dla osób z niepełnosprawnościami.

Zakończenie prac adaptacyjnych planowane jest na grudzień 2019 r.

Zadanie pn. "Wydzielenie części budynku na żłobek gminny w Dzierżoniowie" uzyskało dofinansowanie z budżetu państwa w ramach resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 MALUCH+ 2019 - moduł 1b. Całkowita wartość prac adaptacyjnych wyniesie około 1,9 mln zł, z czego dofinansowanie to 1,1 mln zł.

Trwa modernizacja budynku po Gimnazjum GminnymTrwa modernizacja budynku po Gimnazjum GminnymTrwa modernizacja budynku po Gimnazjum Gminnym