Strona główna

Studenci z Chin tym razem w Ostroszowicach

motto

AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2019-04-03

Studenci z Chin tym razem w Ostroszowicach

aktualności Gmina Dzierżoniów

Grupa studentów z Chin i Ukrainy rozpoczęła prace nad koncepcją zagospodarowania terenu o charakterze sportowo-rekreacyjnym w Ostroszowicach. Delegacja wrocławskiego Uniwersytetu Przyrodniczego dokonała inwentaryzacji terenu w poniedziałek 1 kwietnia.

Grupa wraz ze swoim opiekunem dydaktycznym, Dyrektor Instytutu Architektury Krajobrazu Ireną Niedźwiecką-Filipiak spotkała się również z mieszkańcami Ostroszowic z sołtysem Krzysztofem Krupiarzem na czele. Gospodarze przygotowali dla swoich gości pyszny poczęstunek. Delegacji towarzyszył też doktor Igor Jankowski z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, który pełnił rolę tłumacza.

Na zakończenie swojej wizyty nasi goście odwiedzili Dzierżoniów, a także udali się na wieżę ratuszową, skąd podziwiali miasto i jego okolice.

Polsko-chińska grupa studentów współpracowała z mieszkańcami gminy Dzierżoniów już trzykrotnie. Opracowywali m.in. koncepcję zagospodarowania Gnejsów we Włókach, terenu przy stawie w Mościsku oraz dwóch parków w Piławie Dolnej - przy ul. Spacerowej i Błotnistej.

Studenci z Chin tym razem w OstroszowicachStudenci z Chin tym razem w OstroszowicachStudenci z Chin tym razem w OstroszowicachStudenci z Chin tym razem w OstroszowicachStudenci z Chin tym razem w OstroszowicachStudenci z Chin tym razem w Ostroszowicach
powrót do poprzedniej strony