Spotkania edukacyjne oraz kurs internetowy dla dorosłych mieszkańców dotyczący finansów osobistych

2019-09-30

"O finansach... w bibliotece" to projekt Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego umożliwiający dorosłym użytkownikom bibliotek z całej Polski skorzystanie z nowej oferty, jaką jest edukacja z zakresu finansów osobistych. Projekt jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

W 6. edycji projektu weźmie udział 100 placówek bibliotecznych z gmin wiejskich, miejsko-wiejskich i miast do 200 tys. mieszkańców z całej Polski. Spotkania edukacyjne w bibliotekach przypadną na okres od czerwca do końca listopada 2019 roku.

Kolejny raz do projektu zgłosiła się Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta. Tym razem zapraszamy chętnych z Uciechowa. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się w bibliotece w Uciechowie 1 października o godz. 17:00.

Ogółem w ramach pięciu poprzednich edycji projektu zrealizowanych w latach 2012-2018 swoje kompetencje finansowe zwiększyło ponad 10 000 osób w wieku 50+. Spotkania były realizowane w 534 placówkach na terenie całej Polski.