Rozstrzygnięcie konkursu ekologicznego "EK

2022-05-30

Rozstrzygnięcie konkursu ekologicznego "EKO-LAPBOOK" oraz konkursu zbiórki zużytych baterii

Wykonanie eko-lapbooka o tematyce związanej z ograniczeniem niskiej emisji zanieczyszczeń do atmosfery (tzw. tematyka antysmogowa) i prawidłową gospodarką odpadami komunalnymi, zwłaszcza w zakresie selektywnej zbiórki odpadów i ochrony przyrody - takie zadanie stanęło przed uczestnikami tegorocznego Gminnego Konkursu Ekologicznego, który został zorganizowany dla uczniów szkół z terenu gminy.

Uroczyste wręczenie pamiątkowych dyplomów i nagród dla laureatów oraz uczestników konkursu odbyło się w piątek 27 maja w Urzędzie Gminy Dzierżoniów. Autorzy prac wykazali się ogromną kreatywnością, stosując ciekawe techniki i rozwiązania oraz dużą znajomością zagadnień związanych z tematyką konkursu. Laureatami zostali:

• I miejsce - Weronika Radzińska ze Szkoły Podstawowej w Ostroszowicach,
  • II miejsce - Bartosz Wendelski ze Szkoły Podstawowej w Ostroszowicach,
  • III miejsce - Dominik Stypuła ze Szkoły Podstawowej w Tuszynie.

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy oprócz pamiątkowych dyplomów także drobne upominki. Z uwagi na to, że nie wszyscy laureaci i uczestnicy mogli w tym dniu uczestniczyć w uroczystym rozstrzygnięciu, gratulacje i nagrody przekazano na ręce rodziców oraz dyrektorów szkół.

Podczas spotkania zostały również ogłoszone wyniki konkursu zbiórki zużytych baterii dla szkół z terenu gminy Dzierżoniów. W roku szkolnym 2021/2022 w ramach konkursu łącznie zebrano rekordową ilość zużytych baterii - 2021 kg, co stanowi ok. 3 kg w przeliczeniu na jednego ucznia.

I miejsce za najwięcej zebranych baterii w przeliczeniu na jednego ucznia zdobyła Szkoła Podstawowa w Tuszynie, II miejsce zajął Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mościsku, III - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ostroszowicach, a IV - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piławie Dolnej.

Serdecznie gratulujemy wszystkim szkołom i laureatom!

Rozstrzygnięcie konkursu ekologicznego EKO-LAPBOOK oraz  konkursu zbiórki zużytych baterii Rozstrzygnięcie konkursu ekologicznego EKO-LAPBOOK oraz  konkursu zbiórki zużytych baterii