Realizacja budżetu głównym tematem sesji

2021-10-01

Realizacja budżetu głównym tematem sesji

Informacje o realizacji budżetu gminy Dzierżoniów za I półrocze tego roku oraz o kształtowaniu się wieloletniej prognozy finansowej, a także Raport z realizacji Strategii Rozwoju Gminy Dzierżoniów za lata 2014-2020 były głównym tematem ostatniej sesji Rady Gminy Dzierżoniów. Posiedzenie odbyło się 30 września.

Prezentację na temat realizacji budżetu w pierwszej połowie 2021 r. oraz o przebiegu realizowanych przedsięwzięć przedstawił radnym wójt Marek Chmielewski. Po odczytaniu pozytywnej opinii Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej we Wrocławiu na temat wykonania budżetu, informacja została przez Radę przyjęta.

Następnie Zastępca Wójta Gminy Dzierżoniów Jolanta Zarzeka przedstawiła radnym Raport z realizacji Strategii Rozwoju Gminy Dzierżoniów za lata 2014-2020. Dokument został oparty na priorytetach, celach strategicznych i operacyjnych przyjętych wcześniej w strategii. Są wśród nich: wielofunkcyjny rozwój gminy w oparciu o rolnictwo i przedsiębiorczość, rozwój turystyki poprzez wykorzystanie dziedzictwa kulturowego, budowanie społeczeństwa obywatelskiego, działania na rzecz ochrony środowiska, infrastruktura techniczna, bezpieczeństwo oraz sprawna administracja, poprawa jakości życia mieszkańców i partnerstwo dla rozwoju. Raport wskazuje, że założone cele zostały osiągnięte.

Radni przegłosowali również kilka uchwał, m.in. w sprawie zmian w programie opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy Dzierżoniów w 2021 r. czy ustalenia wysokości ekwiwalentu pieniężnego przysługującego członkom Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Dzierżoniów.

Realizacja budżetu głównym tematem sesjiRealizacja budżetu głównym tematem sesjiRealizacja budżetu głównym tematem sesjiRealizacja budżetu głównym tematem sesji