AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2020-11-24

Poznaj questy - edukacyjne gry terenowe

aktualności Gmina Dzierżoniów

Na terenie gminy Dzierżoniów działają 3 trasy questowe, a każda z nich opowiada inną historię oraz prezentuje ciekawe i tajemnicze miejsca. Co zrobić, żeby wziąć udział w zabawie? Wystarczy pobrać kartę gry ze strony www.questy.org.pl lub bezpłatną aplikację Questy - Wyprawy Odkrywców i można ruszać w trasę!

Questy dostępne w naszej gminie to: "O Zamku w Owieśnie przez Templariuszy zbudowanym", "Radosny quest w Uciechowie" i "Kamiennym Szlakiem" w Piławie Dolnej. A jak znaleźć skarb i pamiątkową pieczęć? Wystarczy uważnie czytać wskazówki.

Questy znajdują się w całej Polsce i jest ich już pół tysiąca. Po przejściu tras i potwierdzeniu tego w systemie można ubiegać się o ogólnopolską odznakę PTTK Questy - Wyprawy Odkrywców.

Już za przejście 5 questów można zdobyć odznakę w stopniu "Popularna". Najwyższym stopniem jest "Duża Złota" - aby ją otrzymać, należy ukończyć 500 questów w 16 województwach, w tym przynajmniej 5 kajakowych.

Szczegółowe informacje na temat dostępnych odznak i zasad ich przyznawania można znaleźć w regulaminie. Więcej informacji na stronie: questy.org.pl.

Poznaj questy - edukacyjne gry terenowePoznaj questy - edukacyjne gry terenowePoznaj questy - edukacyjne gry terenowePoznaj questy - edukacyjne gry terenowePoznaj questy - edukacyjne gry terenowe
powrót do poprzedniej strony