Strona główna

Pięknie żyć. "Patriotyczne Śpiewanie" w Tuszynie

motto

AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2022-06-23

Pięknie żyć. "Patriotyczne Śpiewanie" w Tuszynie

aktualności Gmina Dzierżoniów

Jak mawiał Platon, "Muzyka daje duszę wszechświatowi, skrzydła umysłowi, lot wyobraźni, a wszystkiemu życie". Doskonale mogli to poczuć goście zgromadzeni 21 czerwca w tuszyńskim kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Wtorkowe popołudnie było wypełnione muzyką i śpiewem. Warto było zajrzeć na koncert, będący jednocześnie podsumowaniem projektu "Patriotyczne Śpiewanie", do realizacji którego Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta zaprosiła uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie.

Od marca na warsztatach muzycznych, pod fachowym okiem trenerki wokalnej Pauliny Pycki, chętni mogli odkrywać i rozwijać swoje talenty. Koncert finałowy, prowadzony przez Annę Czuwarę, wypełnił świątynię i na pewno nikt nie wyszedł z niego rozczarowany.

Warsztaty plastyczne z Joanną Chrzan oraz Moniką Adamską-Tchoryk, prowadzone równolegle z wokalnymi, bardzo pomogły w dekoracji przestrzeni podczas koncertu finałowego.

Patronat nad wydarzeniem objęła Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia im. Wojciecha Kilara w Dzierżoniowie, a akompaniament Anny Tabisz i Małgorzaty Otrockiej doskonale wpasował się w niecierpliwość i jednocześnie ogromny entuzjazm młodych artystów płynące ze sceny. Nie zabrakło także słodkiego uzupełnienia straconych podczas występu kalorii. Pyszny poczęstunek czekał na wszystkich uczestników muzycznej uczty.

Swój podziw dla młodych artystów wyraziła zastępca wójta gminy Dzierżoniów Jolanta Zarzeka, a wizytator Elwira Chamczyńska podkreśliła wagę tego typu wydarzeń rozwijających wrażliwość dzieci.

Patriotyczne śpiewanie budzi w każdym z nas pozytywne emocje, scalając nie tylko mieszkańców gminy Dzierżoniów. Potwierdza także tkwiącą głęboko ogromną potrzebę kontaktu z muzyką i konieczność zatrzymania się na moment, aby móc ten kontakt w pełni docenić i móc pięknie żyć, doceniając wolność i obecność rodziny i przyjaciół.

Dziękujemy wszystkim za pomoc przy organizacji przedsięwzięcia, życzliwość i pozytywną energię. Przy realizacji projektu "Patriotyczne śpiewanie" wykorzystano środki pochodzące z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach programu Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego, Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta otrzymała z Funduszu Patriotycznego "Niepodległość po polsku" 19 800,00 zł. Wartość całego przedsięwzięcia wyniosła 25 500,00 zł.

Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta
Zdjęcia: Gruba Ryba Studio

Dofinansowano ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego - edycja Niepodległość po polsku.

Pięknie żyć Patriotyczne Śpiewanie w TuszyniePięknie żyć Patriotyczne Śpiewanie w TuszyniePięknie żyć Patriotyczne Śpiewanie w TuszyniePięknie żyć Patriotyczne Śpiewanie w TuszyniePięknie żyć Patriotyczne Śpiewanie w TuszyniePięknie żyć Patriotyczne Śpiewanie w TuszyniePięknie żyć Patriotyczne Śpiewanie w TuszyniePięknie żyć Patriotyczne Śpiewanie w TuszyniePięknie żyć Patriotyczne Śpiewanie w TuszyniePięknie żyć Patriotyczne Śpiewanie w TuszyniePięknie żyć Patriotyczne Śpiewanie w TuszyniePięknie żyć Patriotyczne Śpiewanie w TuszyniePięknie żyć Patriotyczne Śpiewanie w TuszyniePięknie żyć Patriotyczne Śpiewanie w TuszyniePięknie żyć Patriotyczne Śpiewanie w TuszyniePięknie żyć Patriotyczne Śpiewanie w TuszyniePięknie żyć Patriotyczne Śpiewanie w TuszyniePięknie żyć Patriotyczne Śpiewanie w Tuszynie
powrót do poprzedniej strony