2021-12-22

Ostroszowice mają nowe boisko!

Po wielu latach oczekiwania na terenie wsi Ostroszowice powstało nowe boisko do piłki nożnej. Ten obiekt to wspólny sukces mieszkańców i pracowników Urzędu Gminy Dzierżoniów.

Przez kilka lat czyniono starania o nieodpłatne przejęcie terenu pod boisko od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, co sfinalizowano w 2016 r. W roku 2019 realizowano roboty polegające na przywiezieniu i rozplantowaniu ziemi pod płytę boiska. W kolejnych latach wykonano szereg zabiegów agrotechnicznych, które umożliwiły posianie trawy i uzyskanie prawidłowej płyty boiska. Ostatnim etapem, wykonanym w bieżącym roku, była budowa ogrodzenia wraz z piłkochwytami. I wreszcie mieszkańcy mogą się cieszyć z nowego boiska.

Całkowity koszt budowy to około 120 tys. zł, z czego ponad 70 tys. zł przeznaczyli mieszkańcy z Funduszu Sołeckiego oraz z nagrody, którą otrzymali w konkursie gminnym "Kreatywne sołectwo".

Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstania tego obiektu. Szczególne podziękowania składamy Panu Waldemarowi - rolnikowi z Ostroszowic, który wykonał szereg prac polowych oraz strażakom z OSP Ostroszowice i członkom LKS-u "Sparta" Ostroszowice za oczyszczenie boiska z wielu ton polnych kamieni oraz za systematyczne podlewanie boiska.

Mamy nadzieję, że już w 2022 r. na tym boisku rozegrany zostanie niejeden mecz, a emocje temu towarzyszące będą tak duże jak ogrom pracy włożony w powstanie tego obiektu.

Ostroszowice mają nowe boisko!Ostroszowice mają nowe boisko!Ostroszowice mają nowe boisko!Ostroszowice mają nowe boisko!Ostroszowice mają nowe boisko!