Ostatnia sesja Rady Gminy Dzierżoniów VIII kadencji

2024-04-25

Ostatnia sesja Rady Gminy Dzierżoniów VIII kadencji

W dniu dzisiejszym odbyła się ostatnia sesja VIII kadencji Rady Gminy Dzierżoniów. Jednym z pierwszych punktów obrad było przedstawienie sprawozdania ze współpracy z organizacjami pozarządowymi w roku 2023, którą przedstawiła Małgorzata Markulak pracownik Referatu Oświaty, Sportu i Turystyki.

Następnie głos zabrał Kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej Rafał Kosek prezentując stan gospodarki wodno-ściekowej na terenie Gminy Dzierżoniów. Podczas sesji Rada Gminy podjęła również kilka istotnych uchwał, dotyczących m.in. zasad udzielania i rozliczania dotacji celowej na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków, ustalenia opłaty za pobyt i wyżywienie dziecka w Żłobku Gminnym "Sudeckie Skrzaty" oraz przystąpienia do sporządzenia planu ogólnego zagospodarowania przestrzennego gminy Dzierżoniów.

Następnie nadszedł czas na oficjalne pożegnanie i podziękowanie za współpracę podczas ostatniej kadencji. Rada Gminy wyraziła wdzięczność pełniącej funkcję wójta Gminy Dzierżoniów Jolancie Zarzece, za wsparcie i dobrą współpracę. Pani Wójt również podziękowała Panu Przewodniczącemu oraz Radnym VIII kadencji za ich zaangażowanie i aktywną pracę na rzecz gminy.

Ostatnia sesja Rady Gminy VIII kadencji była więc nie tylko okazją do podejmowania istotnych decyzji, ale także momentem refleksji i podsumowania dotychczasowej pracy. Zakończenie kadencji to także czas na wyrażenie uznania dla tych, którzy przyczynili się do rozwoju i dobra lokalnej społeczności.