2021-08-27

O inwestycjach na sesji Rady Gminy

Inwestycje prowadzone przez gminę - stan ich zaawansowania, efektywność i wykorzystanie środków zewnętrznych były głównym tematem powakacyjnej sesji Rady Gminy Dzierżoniów. Posiedzenie odbyło się w czwartek 26 sierpnia.

Najważniejsze przedsięwzięcia - zarówno te zakończone, jak i planowane do realizacji - przedstawił kierownik Referatu Inwestycji, Rozwoju i Planowania Przestrzennego Radosław Michałek.

Sesja była również okazją do wręczenia aktu powołania na kolejną kadencję dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie Elżbiecie Kędzierskiej-Dydo.

Radni przyjęli też kilka uchwał, m.in. w sprawie ustalenia sieci publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez gminę Dzierżoniów, zaliczenia drogi wewnętrznej stanowiącej ulicę Widokową we Włókach do dróg publicznych kategorii gminnej oraz ustalenia przebiegu tej drogi, udzielenia pomocy finansowej powiatowi dzierżoniowskiemu czy określenia trybu i zasad przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami gminy Dzierżoniów.

O inwestycjach na sesji Rady GminyO inwestycjach na sesji Rady GminyO inwestycjach na sesji Rady Gminy