Nowy sprzęt szkoleniowy dla OSP Ostroszowice

2022-02-18

Nowy sprzęt szkoleniowy dla OSP Ostroszowice

Strażacy z Ostroszowic wzbogacili się kilka dni temu o średni zestaw do pozoracji ran. Zestaw służy przede wszystkim do wizualizacji obrażeń, jakie mogą wystąpić na ciele osoby poszkodowanej.

Dzięki posiadaniu takiego pakietu młodsi i starsi strażacy będą mogli w bardzo realistycznych warunkach ćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy, bez narażania potencjalnego poszkodowanego na jakiekolwiek dodatkowe urazy.

Wiosną dla druhów z młodzieżowych drużyn pożarniczych z naszego powiatu zaplanowano ćwiczenia w Ostroszowicach, jesienią z kolei w Piławie Górnej. Zakupiony zestaw bardzo pomoże w utrzymaniu realizmu ćwiczeń.

Zakup tego profesjonalnego sprzętu możliwy był dzięki środkom z funduszu sołeckiego, a także dzięki częściowej wpłacie własnej druhów z OSP.

Opiekunowie MDP Ostroszowice, dzięki środkom ze zbiórki, zakupili ponadto defibrylator szkoleniowy AED, który obok zestawu do pozoracji ran jest niezwykle profesjonalnym narzędziem do przeprowadzania szkoleń - nie tylko wśród strażaków.

OSP Ostroszowice

Nowy sprzęt szkoleniowy dla OSP OstroszowiceNowy sprzęt szkoleniowy dla OSP OstroszowiceNowy sprzęt szkoleniowy dla OSP OstroszowiceNowy sprzęt szkoleniowy dla OSP Ostroszowice