Nowy pojazd dla Komendy Powiatowej PSP w Dzierżoniowie

2022-01-18

Nowy pojazd dla Komendy Powiatowej PSP w Dzierżoniowie

W Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu 17 stycznia nastąpiło uroczyste przekazanie nowych pojazdów gaśniczych dla Komend Powiatowych PSP z terenu Dolnego Śląska, w tym średniego pojazdu ratowniczo-gaśniczego dla Komendy Powiatowej PSP w Dzierżoniowie.

W uroczystości wzięli udział m.in.: Marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek, Zastępca Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Adam Konieczny oraz Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski.

Podczas uroczystości Komendant Wojewódzki PSP we Wrocławiu wraz z Komendantem Powiatowym PSP w Dzierżoniowie przekazali na ręce Wójta Gminy Dzierżoniów podziękowania za wsparcie kwotą 200 tys. zł zakupu pojazdu dla PSP w Dzierżoniowie.

Pozyskanie nowego sprzętu spowoduje, że jednostki OSP z terenu naszej gminy wzmocnią swoje zasoby techniczne o sprzęt dotychczas użytkowany przez Komendę Powiatową PSP w Dzierżoniowie. To kolejny krok w kierunku poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu dzierżoniowskiego i gminy Dzierżoniów.

Nowy pojazd dla Komendy Powiatowej PSP w DzierżoniowieNowy pojazd dla Komendy Powiatowej PSP w Dzierżoniowie