Nowe rady sołeckie w Książnicy, Ostroszowicach i Owieśnie

2019-02-07

Nowe rady sołeckie w Książnicy, Ostroszowicach i Owieśnie

W sołectwach gminy Dzierżoniów odbyły się kolejne zebrania wiejskie. Tym razem nowe rady sołeckie wybrali mieszkańcy Książnicy, Ostroszowic i Owiesna.

Jednym z najważniejszych punktów zebrania wiejskiego, które odbyło się 31 stycznia w Ostroszowicach, był wybór nowej rady sołeckiej. W trakcie spotkania Krzysztof Krupiarz przedstawił przybyłym sprawozdania z wykorzystania środków finansowych w ramach funduszu sołeckiego w roku ubiegłym oraz z działalności sołtysa i rady sołeckiej Ostroszowic w minionej kadencji.

Zebranie wiejskie dokonało również wyboru nowej rady sołeckiej. W jej skład weszli: Paweł Guczwiński, Ryszard Podolski, Bogumiła Kubera, Sławomir Oleksak, Anna Ferenc, Anna Rosiak, Bogumiła Machaj, Karol Słodziak i Łukasz Krupiarz.

Kolejne zebranie wiejskie odbyło się 1 lutego w Owieśnie. Sprawozdania z wykorzystania środków finansowych w ramach funduszu sołeckiego w roku ubiegłym oraz z działalności sołtysa i rady sołeckiej w minionej kadencji przedstawiła sołtys Owiesna Joanna Pestkowska.

W skład nowej rady sołeckiej weszli: Jerzy Koleśnik, Maria Pelc, Marianna Wyrzucka, Chrystos Balojannis, Piotr Śliwa, Joanna Wrońska, Agnieszka Stępień, Maria Balojannis, Aldona Watras oraz Marta Bąba.

4 lutego na zebraniu wiejskim spotkali się z kolei mieszkańcy Książnicy. Podobnie jak w Owieśnie i Ostroszowicach przybyli mieszkańcy wysłuchali sprawozdań z wykorzystania środków finansowych w ramach funduszu sołeckiego oraz z działalności sołtysa i rady sołeckiej w minionej kadencji. Przedstawiła je sołtys Książnicy Wioleta Malesza.

Zebranie wiejskie dokonało również wyboru nowej rady sołeckiej. W jej skład weszli: Bożena Lach, Krzysztof Sołogub, Grzegorz Sobaszek, Ryszard Lach, Krzysztof Jerzak i Krzysztof Polak.

Rada sołecka w OstroszowicachRada sołecka w OwieśnieRada sołecka w Książnicy