Narodowy spis powszechny głównym tematem marcowej narady sołtysów

2021-03-12

Narodowy spis powszechny głównym tematem marcowej narady sołtysów

Narada sołtysów z gminy Dzierżoniów miała w tym miesiącu uroczysty charakter ze względu na przypadający 11 marca Ogólnopolski Dzień Sołtysa. Spotkanie było więc okazją do złożenia gospodarzom wsi życzeń oraz podziękowania im za całoroczną pracę na rzecz swoich miejscowości.

Posiedzenie odbyło się 11 marca w sali wiejskiej w Owieśnie. Wśród najważniejszych tematów obrad był Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Badanie będzie realizowane przy użyciu interaktywnego formularza spisowego dostępnego na stronie GUS od 1 kwietnia do 30 czerwca 2021 r.

Sołtysi rozmawiali także o zasadach zwoływania zebrań wiejskich w okresie pandemii oraz o dowozie mieszkańców na szczepienia przeciw COVID-19.

W spotkaniu wziął też udział kierownik Dziennego Domu Senior+ Mirosław Grabowski, który przedstawił ofertę nowo powstałej placówki. Zachęcał również sołtysów do promowania działań Domu Seniora wśród mieszkańców wsi.

Życzenia z okazji Dnia Sołtysa złożył zebranym Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski.