Mieszkańcy gminy Dzierżoniów świętowali Dzień Dziecka

2019-06-11

Mieszkańcy gminy Dzierżoniów świętowali Dzień Dziecka

Jak co roku z okazji Dnia Dziecka mieszkańcy gminy Dzierżoniów zorganizowali na terenie swoich sołectw pikniki i imprezy dla najmłodszych. Spotkania dla dzieci odbyły się w Dobrocinie, Książnicy, Myśliszowie, Owieśnie, Piławie Dolnej, Tuszynie, Włókach i Uciechowie.

31 maja Dzień Dziecka w parku przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II Tuszynie zorganizowało Stowarzyszenie "Wzgórza Kiełczyńskie". Nie zabrakło wielu gier, zabaw i konkursów dla najmłodszych. Przed rozpoczęciem festynu dzieci wzięły udział w pogadance na temat szkodliwości nadużywania alkoholu.

Z kolei 2 czerwca festyn profilaktyczny zorganizowało Stowarzyszenie "Dobrocin - Wieś XXI wieku". Na boisku w Dobrocinie przeprowadzony został turniej piłkarski. Organizatorzy zadbali również o inne atrakcje dla najmłodszych, takie jak kręgle, wyścigi w workach i malowanie twarzy. Dzieci uczyły się także udzielania pierwszej pomocy.

Tego samego dnia sołectwo Owiesno zorganizowało festyn profilaktyczny pn. "Zabawa z uśmiechem". Poprzez wspólną zabawę i integrację organizatorzy chcieli przekazać młodzieży informacje na temat szkodliwości różnego rodzaju używek. Oprócz licznych gier i zabaw, odbył się również konkurs plastyczny pn. "Prowadź zdrowy styl życia".

2 czerwca podczas festynu profilaktycznego pod hasłem "Czysta uciecha to bohaterów cecha" Dzień Dziecka świętowali najmłodsi mieszkańcy Uciechowa. Zabawę z dziećmi prowadziły animatorki. Panie malowały też twarze i tworzyły zwierzęta z dmuchanych balonów. Wartością merytoryczną spotkania były zabawy i informacje na temat szkodliwości narkotyków i innego rodzaju używek. Zgodnie z tradycją dzieci odwiedzili członkowie Stowarzyszenia Motocyklistów Ziemi Dzierżoniowskiej MOTOSMOKI.

Wszystkie przedsięwzięcia zostały dofinansowane ze środków gminy Dzierżoniów.

Imprezę z okazji Dnia Dziecka zorganizowali również mieszkańcy Włók. W programie wydarzenia, które odbyło się 1 czerwca, były konkursy, zabawy i malowanie twarzy. Najmłodsi mogli też przetestować nowo zakupiony piankowy tor przeszkód.

Dzień Dziecka świętowali także mieszkańcy Piławy Dolnej. 2 czerwca sekcja wędkarska działająca przy Stowarzyszeniu Piława Dolna zorganizowała dla dzieci zawody wędkarskie. W kategorii do lat 14 I miejsce zdobył Adrian Korman. W kategorii do lat 10 I miejsce zajęła Agata Przybyszewska, II miejsce - Zosia Kowalczuk, a III miejsce - Alan Adamczyk. W kategorii do lat 7 I miejsce zdobył Hubert Dyś, a II miejsce - Olga Przybyszewska. Dodatkową atrakcją dla dzieci była przejażdżka wozem strażackim na sygnale.

2 czerwca festyn dla dzieci zorganizowało również sołectwo Książnica. Najmłodsi mieszkańcy mieli do dyspozycji dmuchane zamki, przygotowano dla nich także poczęstunek i drobne upominki.

Z kolei 8 czerwca Festyn Rodzinny odbył się w Podniebnym Myśliszowie. W programie było wiele atrakcji, nie tylko dla dzieci - m.in. dmuchane zamki, zjazd harleyowców i pokazy strażackie.