2022-04-21

Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi - Konferencja Gmin Ziemi Dzierżoniowskiej

Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi był motywem przewodnim IV Konferencji Gmin Ziemi Dzierżoniowskiej. W spotkaniu, które odbyło się 20 kwietnia w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury wzięli udział samorządowcy, uczniowie i przedstawiciele instytucji z terenu powiatu dzierżoniowskiego.

Po występie uczennic Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piławie Dolnej, które wykonały piosenkę "Eko Rock", konferencję oficjalnie otworzył Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski. Następnie prezentację na temat "Ochrony ujęć wody celem uzdatniania w WIK Sp. z o.o." przedstawił Andrzej Bronowicki, Prezes Wodociągów i Kanalizacji w Dzierżoniowie.

O gospodarce odpadami komunalnymi - jej obecnym stanie oraz wyzwaniach na przyszłość opowiedział Paweł Puszka, Prezes Zarządu Związku Gmin Powiatu Dzierżoniowskiego ZGPD-7. Z kolei Tomasz Smolarz - Prezes Zarządu Energii Komunalnej Sp. z o.o. w Dzierżoniowie przedstawił prezentację pt. "Weźmy głęboki oddech - nasza wizja czystego powietrza i powstrzymania zmian klimatu".

Na zakończenie konferencji jej uczestnicy wzięli udział w panelu dyskusyjnym na temat działań przyczyniających się do ochrony środowiska naturalnego.