Strona główna

Magiczne "Spotkania z kulturą i historią" i rycerskie "Zmagania Sołectw" w Owieśnie

motto

AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2022-06-20

Magiczne "Spotkania z kulturą i historią" i rycerskie "Zmagania Sołectw" w Owieśnie

aktualności Gmina Dzierżoniów

Pokazy walk rycerskich, taniec ognia i warsztaty rzemieślnicze - to tylko część atrakcji, jakie czekały na gości "Spotkań z kulturą i historią na zamku w Owieśnie" połączonych z tradycyjnymi obrzędami Nocy Świętojańskiej. Impreza odbyła się w sobotę 18 czerwca w parku obok ruin zamku Templariuszy.

W tym roku wydarzenie było połączone z XIV Gminnymi Zmaganiami Sołectw, które odbyły się w rycerskim klimacie. Reprezentacje sołectw zmierzyły się w kilku sprawnościowych i artystycznych konkurencjach. Każde sołectwo miało również za zadanie przygotowanie oryginalnej stylizacji związanej z tematyką imprezy.

Po zaciętej rywalizacji tytuł "Supersołectwa" wywalczyli mieszkańcy Nowizny. Drugie miejsce zajęło Owiesno, a trzecie - Dobrocin.

O wyjątkowy baśniowy klimat zadbało Stowarzyszenie Historyczno-Eksploracyjne Triskelion. Na gości czekało wiele atrakcji, w tym pokazy walk rycerskich czy spektakl ognia w wykonaniu aktorów "Teatru Prawdziwego" i Teatru Miejskiego z Ząbkowic Śląskich. Uczestnicy imprezy mogli też nauczyć się strzelać z łuku, rzucić oszczepem, a także wziąć udział w warsztatach rycerskich i konkursach. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też stoiska Rady Sołeckiej Owiesna, Koła Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszenia "Razem dla Wsi" i Piernikarni z Niemczy.

Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy czuwali jak zawsze strażacy z OSP Ostroszowice.

Organizatorami wydarzenia były: gmina Dzierżoniów, Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta, Stowarzyszenie "Razem dla Wsi", Rada Sołecka Owiesna oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Owiesna, a partnerami: Dolnośląska Izba Rolnicza, Bank Spółdzielczy w Dzierżoniowie, Kompania Górnicza sp. z o.o., Kako Usługi Ogólnobudowlane Zbigniew Sługocki, Maximus Broker sp. z o.o. i ESKO Przedsiębiorstwo Inżynierii Środowiska Andrzej Baczmański.

Na realizację "Spotkań z kulturą i historią na zamku w Owieśnie" Stowarzyszenie "Razem dla Wsi" pozyskało dofinansowanie ze środków powiatu dzierżoniowskiego.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

powrót do poprzedniej strony