Komputery dla dzieci z rodzin byłych pracowników PGR. Gmina Dzierżoniów z dofinansowaniem

2022-02-15

Gmina Dzierżoniów otrzyma dofinansowanie w wysokości 380 000 zł w programie wsparcia dla dzieci z rodzin byłych pracowników PGR. Pozytywnie rozpatrzony wniosek pozwoli na zakup 152 komputerów.

W poniedziałek 14 lutego premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że ostatecznie na realizację programu przeznaczone zostanie 586 222 805 zł. Wraz ze zwiększeniem środków na realizację programu zmieniono zapis regulaminu, w którym określone zostały dopuszczalne ceny za zakupiony dla dzieci sprzęt komputerowy. Pierwotnie przewidziane stawki 3,5 tys. zł za komputer stacjonarny lub laptop oraz 1,5 tys. zł za tablet zostały obniżone odpowiednio do 2,5 tys. zł oraz 1 tys. zł.

logo UE

W najbliższym czasie gmina Dzierżoniów otrzyma wezwanie do podpisania umowy. Zakup sprzętu komputerowego odbędzie się po wyłonieniu wykonawcy odpowiedzialnego za realizację zadania (zgodnie z ustawą prawo zamówień publicznych). O szczegółach będziemy informowali na bieżąco.

Projekt realizowany jest dzięki funduszom unijnym w ramach programu Cyfrowa Gmina - Wsparcie dzieci z rodzin popegeerowskich w rozwoju cyfrowym - "Granty PPGR".