2019-02-25

Kolejne spotkanie z czeskimi partnerami

Delegacja gminy Dzierżoniów z wójtem Markiem Chmielewskim na czele odwiedziła 21 lutego naszych partnerów z Czech. Spotkanie odbyło się w Lanškroun na zaproszenie starosty Dolni Cermna Petra Helekala, pełniącego jednocześnie funkcję prezesa zarządu Stowarzyszenia Mikroregion Severo-Lanskrounsko.

Spotkanie było okazją do podsumowania realizowanej w ubiegłym roku operacji pn. "Aktywni przyjaciele z polsko-czeskiego pogranicza". Projekt zakładał zwiększenie intensywności współpracy i integracji transgranicznej poprzez ukazanie wypracowanych po obu stronach dobrych praktyk w zakresie m.in. wspierania inicjatyw oddolnych społeczności lokalnych.

Dzięki uczestnictwu w przedsięwzięciach, które odbywały się po obu stronach granicy, mieszkańcy gminy Dzierżoniów i Mikroregionu Severo-Lanskrounsko mieli szansę na poznanie własnych kultur, historii i tradycji.

Istotnym elementem wizyty były również rozmowy dotyczące dalszej współpracy naszych gmin.