Kolejne prace melioracyjne na terenie gminy Dzierżoniów

2020-12-10

Kolejne prace melioracyjne na terenie gminy Dzierżoniów

Bieżące utrzymanie i konserwacja urządzeń melioracyjnych jest jednym z głównych warunków, za pomocą których obszary wiejskie są chronione, ulepszane i prawidłowo kształtowane. Dlatego podobnie jak w latach poprzednich również i w tym roku prowadzone były prace polegające na konserwacji rowów melioracyjnych.

W ramach projektu przeprowadzono konserwację rowów zlokalizowanych w Uciechowie, Tuszynie, Kiełczynie i Włókach na łącznej długości 12 000 mb. Rowy zostały wykoszone, udrożniono również przepusty.

Na realizację przedsięwzięcia pn. "Konserwacja rowów melioracyjnych na terenie gminy Dzierżoniów w 2020 r." nasza gmina otrzymała pomoc finansową z budżetu województwa dolnośląskiego w wysokości 14 700 zł, co stanowiło 49% wartości całego przedsięwzięcia.

Całkowita wartość zadania wyniosła 30 000 zł.