Kolejne nielegalne wysypisko śmieci. Sprawca ujawniony

2021-09-21

Kolejne nielegalne wysypisko śmieci. Sprawca ujawniony

W Dobrocinie przy drodze transportu rolnego ujawniono kolejne w ostatnim czasie nielegalne wysypisko śmieci. Podczas przeprowadzonej wizji odnaleziono dowody wskazujące, że odpady pochodziły z jednej z prywatnych firm z Uciechowa.

Na miejsce wezwano patrol policji, który podjął interwencję. Tego samego dnia sprawca posprzątał wyrzucone przez siebie śmieci.

Trudno zrozumieć takie działanie, tym bardziej że mieszkańcy gminy mogą bezpłatnie oddać odpady problemowe do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) mieszczącego się przy ul. Bielawskiej 15B w Dzierżoniowie (baza Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o.) oraz przy ul. Ceglanej 2 w Bielawie.