2019-05-07

Internetowe Konto Pacjenta - szybki i łatwy dostęp do danych medycznych

Ministerstwo Zdrowia i Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia uruchomiło nową aplikację dla obywateli. Internetowe Konto Pacjenta w łatwy, szybki i bezpieczny sposób umożliwi odnalezienie informacji o swoich danych medycznych.

Dzięki IKP w jednym miejscu można odnaleźć m.in. informacje:

• o receptach i skierowaniach wystawionych dla bliskich,
  • o wysokości kwot podlegających refundacji dla poszczególnych produktów leczniczych oraz świadczeń udzielonych w ramach NFZ.

Internetowe Konto Pacjenta umożliwia również:

• otrzymanie recept niezbędnych do kontynuacji leczenia bez konieczności wizyty u lekarza,
  • otrzymanie recept od pielęgniarki lub położnej zarówno po osobistym badaniu jak i po konsultacji telemedycznej, na odległość,
  • upoważnienie innej osoby do dostępu do danych medycznych lub informacji o stanie zdrowia pacjenta.

Jak uzyskać dostęp do Internetowego Konta Pacjenta w 3 prostych krokach?

1. Załóż Profil Zaufany - jeżeli jeszcze go nie posiadasz
  2. Zaloguj się do Internetowego Konta Pacjenta za pomocą Profilu Zaufanego
  3. Masz już dostęp do wszystkich funkcjonalności Internetowego Konta Pacjenta

Pamiętaj, że logowanie do IKP poprzez Profil Zaufany, gwarantuje pełne bezpieczeństwo Twoich danych.

Więcej informacji: https://pacjent.gov.pl.