2018-09-25

Festiwal Słoików w Mościsku

Warsztaty sztuki słoikowej, degustacja przetworów i pyszne specjały z polsko-czeskiego pogranicza zamknięte w słoikach - to tylko część atrakcji, jakie czekały na gości "Festiwalu Słoików". W sobotę w Mościsku zaprezentowały się koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia i lokalni producenci z regionu Gór Sowich oraz zaprzyjaźnionych miejscowości w Czechach.

Przygotowano także wiele atrakcji dla najmłodszych: dmuchane zamki, malowanie twarzy i zawody latawcowe "Biało-czerwone w górę". W ten sposób uczciliśmy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Jesteśmy pewni, że to wyjątkowe przedsięwzięcie już na stałe wpisze się w kalendarz imprez kulinarnych naszego regionu!

Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach projektu "Aktywni przyjaciele z polsko-czeskiego pogranicza".

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.