2020-02-04

Dzień Babci i Dziadka w Tuszynie

W Szkole Podstawowej im. J. Pawła II w Tuszynie 24 stycznia odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. W tym szczególnym dniu wszystkie przedszkolaki: maluszki, średniaki i starszaki z niecierpliwością czekały na zaproszonych gości - swoje Babcie i Dziadków. Przywitały ich z wielką radością, prezentując dla nich specjalnie przygotowany program artystyczny.

Uroczystość rozpoczęła się od ciepłych słów Dyrektor Elżbiety Kędzierskiej-Dydo, skierowanych do babć i dziadków. Życząc seniorom wszystkiego dobrego, zdrowia, radości i jak najwięcej czasu spędzonego w rodzinnym gronie, a zwłaszcza z ukochanymi wnuczętami, zaprosiła ich do chwili relaksu przy wierszach i piosenkach.

Prezentowane przez dzieci umiejętności wywołały uśmiech i wzruszenie u babć i dziadków. To im wnuki dziękowały za bezwarunkową miłość i opiekę, za czas, cierpliwość i zrozumienie. Za to, że po prostu są...

Montaż słowno-muzyczny obejrzeli również licznie przybyli rodzice. Miło nam było gościć także Teresę Kanarek, radną gminy Dzierżoniów.

Uroczystość zakończyła się pięknymi życzeniami skierowanymi do babć i dziadków w wykonaniu dzieci. A słowa piosenki "Nie ma jak u babci, nie ma jak u dziadka, babcia z dziadkiem nas kochają, my kochamy także ich" oddały sens tego święta.

Słodki poczęstunek przygotowany przez mamy oraz wręczenie babciom i dziadkom upominków i laurek dopełniły całości. Spotkanie wprowadziło wszystkich w miły, pełen wzruszeń nastrój. Nastrój, który zawsze udziela się w tych dwóch dniach w roku: babciom, dziadkom i ich wnuczętom.

SP Tuszyn

Dzień Babci i Dziadka w TuszynieDzień Babci i Dziadka w TuszynieDzień Babci i Dziadka w TuszynieDzień Babci i Dziadka w Tuszynie