Strona główna

Druga odsłona wielkanocnych warsztatów

motto

AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2019-04-17

Druga odsłona wielkanocnych warsztatów

aktualności Gmina Dzierżoniów

Pierwsza odsłona imprezy WielkaMoc Tradycji, która odbyła się w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury w Niedzielę Palmową, podbiła serca wszystkich odwiedzających. Przez cały dzień na scenie w sali koncertowej śpiewały lokalne zespoły i chóry, można było dopytać o sekretne przepisy na najsmaczniejsze potrawy świąteczne, sprawdzić, które jajko jest najtwardsze i przyjrzeć się pięknie udekorowanym stołom.

Dla wszystkich chętnych przygotowano warsztaty pisankarskie, a także zajęcia z plecenia koszyczków, tworzenia palm wielkanocnych oraz kartek świątecznych. Już 6 kwietnia szykowaliśmy palmy i pierwszą część kartek wielkanocnych. Kolejne warsztaty własnoręcznie wykonanych kart odbyły się w Niedzielę Palmową w klimatycznej sali, którą udostępnili nam plastycy.

W tych artystycznych przestrzeniach przez 4 godziny powstały niepowtarzalne, niezwykle pomysłowo wykonane kartki. Żaden wzór się nie powtórzył i okazało się, że nie trzeba posiadać specjalnych umiejętności, aby samodzielnie wykonać świąteczną kartkę wielkanocną. Wystarczy odrobina chęci, trochę czasu i uśmiech, który pomaga we wszystkich działaniach.

Każdy chętny mógł przystanąć i z przygotowanych elementów stworzyć niepowtarzalną niespodziankę dla znajomych i rodziny. Warsztaty poprowadzili pracownicy Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie i członkowie Stowarzyszenia "Wzgórza Kiełczyńskie".

Dzięki naszym warsztatom unikatowe kartki świąteczne mogą powędrować z życzeniami w świat. Wesołych Świąt!

Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta

Druga odsłona wielkanocnych warsztatówDruga odsłona wielkanocnych warsztatówDruga odsłona wielkanocnych warsztatówDruga odsłona wielkanocnych warsztatówDruga odsłona wielkanocnych warsztatówDruga odsłona wielkanocnych warsztatów
powrót do poprzedniej strony