Strona główna

Delegacja gminy Dzierżoniów na dożynkach wojewódzkich

motto

AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2021-09-08

Delegacja gminy Dzierżoniów na dożynkach wojewódzkich

aktualności Gmina Dzierżoniów

Dożynki wojewódzkie przyciągnęły w niedzielę 5 września do Domaniowa przedstawicieli dolnośląskich gmin, lokalnych samorządowców, a także liczne grono mieszkańców.

W uroczystości wzięła również udział grupa mieszkańców Tuszyna, którzy zwyciężyli w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy powiatu dzierżoniowskiego. Delegacji towarzyszyła Zastępca Wójta Gminy Dzierżoniów Jolanta Zarzeka.

Obchody rozpoczęła uroczysta msza święta. Po mszy ulicami Domaniowa przeszedł korowód dożynkowy, a o 14:00 nastąpiło oficjalne otwarcie imprezy. W programie Święta Plonów znalazły się między innymi misterium chleba i konkurs na najpiękniejszy tradycyjny wieniec dożynkowy. I miejsce w konkursie zajął wieniec z Kłobuczyna (gmina Gaworzyce, powiat polkowicki).

Na stoiskach wystawienniczych mieszkańcy mogli skosztować regionalnych produktów, a o oprawę muzyczną zadbali chór i orkiestra dęta z gminy Domaniów oraz zespoły ludowe.

Delegacja gminy Dzierżoniów na dożynkach wojewódzkichDelegacja gminy Dzierżoniów na dożynkach wojewódzkichDelegacja gminy Dzierżoniów na dożynkach wojewódzkichDelegacja gminy Dzierżoniów na dożynkach wojewódzkichDelegacja gminy Dzierżoniów na dożynkach wojewódzkichDelegacja gminy Dzierżoniów na dożynkach wojewódzkich
powrót do poprzedniej strony