Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej

2019-10-11

Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło program "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej" - edycja 2019-2020. Do 17 października 2019 r. chęć skorzystania z usług asystenta mogą zgłaszać w OPS Gminy Dzierżoniów osoby posiadające aktualne orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności (lub orzeczenie równoważne do wyżej wymienionych), które wymagają usługi asystenta w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym.

Wszelkich informacji udziela Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Dzierżoniów pod numerem telefonu: (74) 832 56 60. Zachęcamy też do zapoznania się z Programem. Informacja wraz z załącznikami dostępna jest na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.