2010-02-16

Międzynarodowe Targi Turystyczne

Gmina Dzierżoniów, Urząd Miasta Dzierżoniów, Bielawa, Pieszyce oraz Starostwo Powiatu Dzierżoniowskiego aktywnie włączyły się w organizację Międzynarodowych Targów Turystycznych we Wrocławiu które odbyły się w 12–14 lutego 2010 r. przygotowując bogatą i różnorodną ofertę materiałów promocyjnych.

Na naszym stoisku zgromadziliśmy foldery, ulotki, kalendarze, widokówki, książki, mapki, przewodniki po naszej pięknej i turystycznie atrakcyjnej Ziemi Dzierżoniowskiej ale również wizytówki i foldery naszych gospodarstw agroturystycznych. Stoisko nasze przez cały okres trwania targów cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Wiele osób odwiedzających pytało o trasy rowerowe, miejsca noclegowe, bazę gastronomiczną oraz kalendarz imprez. Nasza gmina jest przez turystów znana również z powodu atrakcyjnego położenia i różnorodnej oferty imprez plenerowych – Noc Świętojańska na zamku w Owieśnie, Piknik Rodzinny we Włókach, Plener Rzeźbiarski w Jodłowniku, Dożynki, turnieje sportowe oraz wiele innych organizowanych przez sołectwa.