AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2009-06-17

II Gminne Zmagania Sołtysów - podsumowanie

aktualności Gmina Dzierżoniów

Gmina Dzierżoniów po raz drugi zaprosiła mieszkańców na imprezę plenerową "Zmagania sołtysów", które odbyły się w Piławie Dolnej na boisku sportowym przy ul. Spacerowej w sobotę 6 czerwca od godziny 16.00.

W szranki stanęły sołectwa: Dobrocin, Jodłownik, Kiełczyn, Mościsko, Myśliszów, Ostroszowice, Owiesno, Piława Dolna, Roztocznik, Tuszyn, Uciechów i Włóki. Celem imprezy była sportowo-rekreacyjna rywalizacja sołectw z gminy Dzierżoniów oraz integracja mieszkańców. Dla przybyłych przygotowano wiele konkurencji, m.in.: przeciąganie liny, odmierzanie miedzy, dyktando, quiz. Wsie stanęły też do konkursu na spot reklamowy o sołectwie, przedstawiając atrakcje i osiągnięcia swojej miejscowości. Dla dzieci przygotowano konkurs plastyczny "Tylko u nas – nigdzie więcej". Stowarzyszenie Piława Dolna przygotowały domowe wypieki, kiełbasę i kaszankę z grilla. Ochotnicza Straż Pożarna Piławy Dolnej czuwała nad bezpieczeństwem uczestników. Rywalizacja była bardzo zacięta i wyrównana.

W punktacji ogólnej pierwsze miejsce zajęło sołectwo Ostroszowice (45pkt.), drugie miejsce wywalczył Roztocznik (42pkt.), a trzecie zajęli równorzędnie Dobrocin, Owiesno i Piława Dolna (41pkt). Wśród sołtysów, którzy musieli między innymi pochwalić się swoją wiedzą na temat wsi i gminy oraz napisać dyktando "Podanie do wójta" najlepsi okazali się sołtysi z Włók i Roztocznika, czyli Grażyna Pięt i Stanisław Dziagacz otrzymując równorzędnie po 34 pkt., drugie miejsce zajął Jan Wypych z Kiełczyna z 33 pkt., a na trzecim miejscu uplasowała się Joanna Wrońska z Owiesna z wynikiem 32 pkt.

Niestety zmaganiom nie sprzyjała aura i konkurencja "przeciąganie liny" została przerwana. Nie odbyła się również dyskoteka, ale pomimo ulewnego deszczu wszystkim dopisywały humory. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

Do zobaczenia na następnych zmaganiach sołtysów.

powrót do poprzedniej strony