2009-04-06

Lipa - drzewo pomnikowe w Tuszynie

W marcu b.r w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie rozpoczęto realizację projektu edukacyjnego "Gościu, siądź pod mym liściem… Lipa- drzewo pomnikowe".

Celem podjęcia przez uczniów, nauczycieli i rodziców różnorodnych działań jest utrwalenie oraz wzbogacenie wiedzy o środowisku przyrodniczym najbliższej okolicy ze szczególnym uwzględnieniem drzewa pomnikowego- lipy, która rośnie w parku otaczającym szkołę w Tuszynie. Konkurs literacki, recytatorski, fotograficzny, warsztaty plastyczne, zabawy matematyczne, wycieczki, spotkanie z leśniczym, turniej warcabowy, tworzenie prezentacji multimedialnych to tylko niektóre pomysły na ciekawą realizację tematyki przyrodniczo- ekologicznej.

Działania w ramach projektu będą miały miejsce do 26 maja i zakończą się prezentacją efektów wspólnej pracy podczas Święta Szkoły w Tuszynie. Szczegółowa relacja z realizacji projektu już w czerwcu na stronie internetowej szkoły i Urzędu Gminy w Dzierżoniowie.