Uciechów w konkursie "Piękna Wieś Dolnośląska"

2018-06-28

Uciechów w konkursie "Piękna Wieś Dolnośląska"

Uciechów walczy o tytuł "Najpiękniejszej Wsi" w konkursie "Piękna Wieś Dolnośląska 2018 r.". Gmina Dzierżoniów zgłaszając miejscowość doceniła zaangażowanie mieszkańców, działalność organizacji na wsi oraz elementy infrastruktury publicznej, jak "Skwerek uciechowskich osadników", "Park pod uciechowską lipą" czy Sala Kominkowa.

W celu rozstrzygnięcia konkursu Marszałek Województwa Dolnośląskiego powołał specjalną komisję, która odwiedzi zgłoszone miejscowości. Do Uciechowa komisja przyjedzie 3 lipca.

Eksperci ocenią estetykę wsi, ale przede wszystkim realizację procesu odnowy wsi, w którym wieś uczestniczy od 2009 r. W trakcie wizyty zaprezentowane zostaną też najważniejsze zasoby wsi, elementy infrastruktury publicznej oraz realizowane projekty.

Uciechów w konkursie Piękna Wieś Dolnośląska