AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2018-06-18

Magiczna noc w Owieśnie

aktualności Gmina Dzierżoniów

Spotkaniom z kulturą i historią na zamku w Owieśnie połączonym z tradycyjnymi obrzędami nocy świętojańskiej zawsze towarzyszy wyjątkowy, baśniowy klimat. W sobotę 16 czerwca po raz kolejny każdy mógł się poczuć jak rycerz lub średniowieczna dama.

Na gości czekało wiele atrakcji: pokazy walk rycerskich w wykonaniu Chorągwi Księstwa Ziębickiego, taniec ognia grupy Irrbloss i stoiska przygotowane przez Stowarzyszenie Historyczno-Eksploracyjne Triskelion. Uczestnicy imprezy mogli nauczyć się strzelania z łuku, rzucić oszczepem, a także wziąć udział w poszukiwaniach skarbu, ciekawych warsztatach rycerskich i konkursach.

Do dyspozycji najmłodszych były dmuchane zamki i zjeżdżalnie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też stoiska Owiesna - Wsi Okrągłego Zamku i Stowarzyszenia "Razem dla Wsi".

Nie zabrakło również tradycyjnych zabaw i obrzędów charakterystycznych dla tej szczególnej nocy, takich jak puszczanie wianków i rozpalenie ognia świętojańskiego.

Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy czuwali jak zawsze strażacy z OSP Ostroszowice.

Organizatorami wydarzenia były: gmina Dzierżoniów, Stowarzyszenie "Razem dla Wsi", Rada Sołecka Owiesna oraz Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta.

Na realizację wydarzenia Stowarzyszenie "Razem dla Wsi" pozyskało dofinansowanie ze środków powiatu dzierżoniowskiego.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

powrót do poprzedniej strony