Strona główna

Edukacja do starości. Podsumowanie projektu

motto

AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2018-06-15

Edukacja do starości. Podsumowanie projektu

aktualności Gmina Dzierżoniów

Regionalna Koalicja na Rzecz Zdrowego Starzenia się, do której należy m.in. gmina Dzierżoniów, podczas uroczystej gali w Świdnicy podsumowała 13 czerwca program "Edukacja do starości. Nawzajem sobie potrzebni".

W spotkaniu wzięli udział: Zastępca Wójta Gminy Dzierżoniów Jolanta Zarzeka, dyrektorzy i nauczyciele gminnych placówek oświatowych oraz biorące udział w projekcie przedstawicielki Stowarzyszenia "Piława Dolna". Ze specjalnym pokazem podczas konferencji wystąpili zawodnicy Dzierżoniowskiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin.

Program "Edukacja do starości" realizowany był od marca do czerwca w 19 placówkach oświatowych na terenie gminy i miasta Świdnica, gminy Marcinowice, gminy i miasta Dzierżoniów oraz gminy Bielawa.

Edukatorami dzieci w obszarach takich jak kultura, sztuka, kulinaria czy działalność ochotniczych straży pożarnych byli m.in. seniorzy i lokalni liderzy.

W szkołach na terenie gminy Dzierżoniów w grupie edukatorów znaleźli się: Maksymilian Juraszek, Bożena Żygadło i Zespół Pojana, Teodora Skutnik, Bożena Kołodziej i Maria Chudek ze Stowarzyszenia Piława Dolna, Halina Krawczyk, Leokadia Rybko, Romualda Skiba, Tadeusz Kwazebart, Teresa Błaszczyk, Elwira Chmielewska, Stefania Czermińska i zespół "Katarzynki", Grupa Twórcza przy Bibliotece w Ostroszowicach pod kierunkiem Jadwigi Połcik, Marcin Staściuk, Janusz Głód, Stanisław Warchoł, Mariola Kasprzak, Ewa Czaderna, Ryszard Bednarek i Małgorzata Galas.

Celem programu było m.in. rozwijanie wśród dzieci i młodzieży pojmowania starości jako naturalnej fazy rozwoju człowieka, przeciwdziałanie przyjmowaniu przez dzieci i młodzież negatywnych stereotypów dotyczących starości, kształtowanie pozytywnego myślenia o starości czy uświadomienie najmłodszym, że wszelkie przejawy dyskryminacji wobec seniorów z czasem mogą dotyczyć każdego z nas.

Edukacja do starości Podsumowanie projektuEdukacja do starości Podsumowanie projektu
powrót do poprzedniej strony