Strona główna

Kreatywne pomysły na zagospodarowanie piławskich parków

motto

AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2018-06-14

Kreatywne pomysły na zagospodarowanie piławskich parków

aktualności Gmina Dzierżoniów

Przedstawiciele sołectwa Piława Dolna wraz z Zastępcą Wójta Gminy Dzierżoniów Jolantą Zarzeką udali się 11 czerwca do Wrocławia, aby zapoznać się z propozycjami zagospodarowania terenu dwóch parków w Piławie Dolnej - przy ul. Spacerowej i Błotnistej.

Grupa studentów z Polski i Chin ze swoimi opiekunkami dydaktycznymi - Dyrektor Instytutu Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego Ireną Niedźwiecką-Filipiak oraz doktorantką Jowitą Pyszczek dokonała inwentaryzacji terenu w marcu.

W poniedziałek studenci zaprezentowali swoje kreatywne koncepcje mieszkańcom Piławy Dolnej. Po zakończeniu każdej prezentacji odbywała się dyskusja, w której przedstawiciele delegacji mogli podzielić się z autorami projektów swoimi spostrzeżeniami. Decyzja, które koncepcje wdrożyć w życie będzie należała do mieszkańców.

Polsko-chińska grupa studentów współpracowała ze społecznością gminy Dzierżoniów już dwukrotnie. Opracowywała m.in. koncepcję zagospodarowania Gnejsów we Włókach oraz terenu przy stawie w Mościsku.

Kreatywne pomysły na zagospodarowanie piławskich parkówKreatywne pomysły na zagospodarowanie piławskich parkówKreatywne pomysły na zagospodarowanie piławskich parkówKreatywne pomysły na zagospodarowanie piławskich parkówKreatywne pomysły na zagospodarowanie piławskich parkówKreatywne pomysły na zagospodarowanie piławskich parkówKreatywne pomysły na zagospodarowanie piławskich parkówKreatywne pomysły na zagospodarowanie piławskich parków
powrót do poprzedniej strony