AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2018-01-12

Spotkania z kolędą

aktualności Gmina Dzierżoniów

Jak co roku mieszkańcy gminy Dzierżoniów zorganizowali noworoczne spotkania z kolędą. W ubiegły weekend tradycyjne kolędowanie odbyło się w Roztoczniku, Uciechowie i Włókach.

W Święto Trzech Króli w Sali Kominkowej spotkali się mieszkańcy Uciechowa. Organizatorem wydarzenia było stowarzyszenie "Uciechów-Moja Wieś" i sołtys wsi Elżbieta Filipek. We wspólnym kolędowaniu wziął również udział wójt Marek Chmielewski.

Część artystyczną rozpoczęli kolędnicy ze Szkoły Podstawowej w Tuszynie, którzy przybyli z opiekunkami Joanną Wieruszewską i Anną Zadrożną. Następnie uczestnicy wysłuchali pastorałek i piosenek o tematyce świątecznej w wykonaniu Karoliny Budziak-Romanowskiej.

Kolejnym wykonawcą kolęd był zespół Uciecho-Wianki. Następnie uczestnicy kolędowali przy akompaniamencie artystów z Uciechowa: rodziny państwa Roberta i Krystyny Wszół oraz ich przyjaciół.

Z kolei 7 stycznia kolędowali mieszkańcy Roztocznika. W bibliotece w Roztoczniku młodzi czytelnicy zaprezentowali jasełka pt. "W poszukiwaniu prawdy". Goście mogli wsłuchać się w opowieści o Bożym Narodzeniu oraz o istocie świąt. Po zakończeniu przedstawienia odbyło się wspólne kolędowanie.

Tego samego dnia w Sali Integracji Społecznej we Włókach spotkali się mieszkańcy z terenu parafii w Kiełczynie. Uczestnicy przynieśli własne instrumenty. Z akordeonem zasiadł wśród nich także ks. proboszcz Stanisław Olszowy. Ze świątecznym programem artystycznym wystąpili uczniowie ze szkoły w Tuszynie.

Zdjęcia z Uciechowa i Włók udostępnione dzięki uprzejmości portalu ddz.doba.pl
Zdjęcia z Roztocznika: Biblioteka w Roztoczniku

Spotkania z kolędąSpotkania z kolędąSpotkania z kolędąSpotkania z kolędąSpotkania z kolędąSpotkania z kolędąSpotkania z kolędąSpotkania z kolędąSpotkania z kolędąSpotkania z kolędąSpotkania z kolędą
powrót do poprzedniej strony