Strona główna

Patriotyczne spotkania z okazji Święta Niepodległości

motto

AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2017-11-16

Patriotyczne spotkania z okazji Święta Niepodległości

aktualności Gmina Dzierżoniów

Jak co roku, oprócz głównych gminnych uroczystości, własne obchody Narodowego Święta Niepodległości zorganizowali mieszkańcy sołectw gminy Dzierżoniów. Patriotyczne spotkania i wieczornice odbyły się m.in. w Owieśnie, Uciechowie i Mościsku.

Mieszkańcy Owiesna świętowali wspólnie 10 listopada. Po mszy św. w intencji ojczyzny uczestnicy uroczystości złożyli kwiaty pod pomnikiem "Ojców naszych". Dalsze obchody odbyły się w sali wiejskiej w Owieśnie. Wieczór rozpoczął się koncertem patriotycznym przygotowanym przez dzieci z parafialnej scholi. Mieszkańcy obejrzeli również film upamiętniający odzyskanie niepodległości przez Polskę. Wieczornica została zorganizowana przez członków Stowarzyszenia "Razem dla wsi".

Z kolei 11 listopada spotkali się mieszkańcy Uciechowa. Organizatorem wieczornicy pn. "Listopadowa Nostalgia" było Stowarzyszenie "Uciechów - Moja Wieś". Zebranych powitali prezes stowarzyszenia Tomasz Włodek i Zastępca Wójta Gminy Dzierżoniów Jolanta Zarzeka. Po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego patriotyczny program zaprezentowali uczniowie z Gimnazjum Gminnego w Dzierżoniowie. Występ przygotowany był przez młodzież pod kierunkiem nauczycielek Kingi Winnickiej i Anny Czarneckiej.

Drugim punktem programu był koncert "Uciecho-Wianek". Zespół zaprezentował piosenki, które związane są tematycznie z okresem odzyskiwania niepodległości przez Polaków.

Tradycyjnie z wiedzą historyczną opowiadającą o wydarzeniach sprzed 99 lat zapoznał uczestników wieczornicy Ryszard Bednarz - nauczyciel i wielki pasjonat historii Polski. Ostatnim punktem programu było wspólne śpiewanie pieśni o tematyce patriotycznej przy akompaniamencie artystów z Uciechowa - rodziny Wszół oraz ich przyjaciół.

Oba przedsięwzięcia zostały dofinansowane przez gminę Dzierżoniów w ramach zadań publicznych z zakresu "Podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej".

Własne obchody z okazji Narodowego Święta Niepodległości zorganizowali również mieszkańcy Mościska. Uroczystość odbyła się pod patronatem Stowarzyszenia "Przystań Mościsko" oraz Rady Sołeckiej. W budynku po dawnej remizie strażackiej najmłodsi mieszkańcy zaprezentowali program artystyczny upamiętniający rocznicę. Wspólnie śpiewano również pieśni patriotyczne.

Wszystkim organizacjom dziękujemy za uczczenie tego wyjątkowego święta, a mieszkańcom gminy za aktywny udział w tak wartościowych inicjatywach.

Patriotyczne spotkania z okazji Święta NiepodległościPatriotyczne spotkania z okazji Święta NiepodległościPatriotyczne spotkania z okazji Święta NiepodległościPatriotyczne spotkania z okazji Święta NiepodległościPatriotyczne spotkania z okazji Święta NiepodległościPatriotyczne spotkania z okazji Święta NiepodległościPatriotyczne spotkania z okazji Święta NiepodległościPatriotyczne spotkania z okazji Święta NiepodległościPatriotyczne spotkania z okazji Święta NiepodległościPatriotyczne spotkania z okazji Święta NiepodległościPatriotyczne spotkania z okazji Święta NiepodległościPatriotyczne spotkania z okazji Święta NiepodległościPatriotyczne spotkania z okazji Święta NiepodległościPatriotyczne spotkania z okazji Święta Niepodległości
powrót do poprzedniej strony