Strona główna

Uczniowie stworzyli aleję drzew w Uciechowie

motto

AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2017-10-24

Uczniowie stworzyli aleję drzew w Uciechowie

aktualności Gmina Dzierżoniów

"Zielony czyściciel, czyli drzewa na ratunek powietrzu!" to kolejne działanie zrealizowane w ramach projektu "Młodzi przyjaciele czystego powietrza". We wtorek 24 października dzieci sadziły drzewa, a także uczestniczyły w lekcji plenerowej prowadzonej przez ekspertów z dziedziny ochrony środowiska.

Uczniowie gminnych szkół podstawowych pod okiem specjalistów stworzyli na ul. Lipowej w Uciechowie ścieżkę przyrodniczą w formie alei drzew. Dzięki temu osobiście przyczynili się do powstania tzw. "zielonej osłony", która poprzez wchłanianie zanieczyszczeń poprawi jakość powietrza.

Następnie uczniowie wzięli udział w "lekcji w przyrodzie", którą poprowadzili eksperci z Fundacji "Zielona akcja" oraz leśnik z Nadleśnictwa Świdnica Monika Drozdowska. Podczas zajęć plenerowych instruktorzy podkreślali, jak duże znaczenie dla czystości powietrza mają drzewa i krzewy. Opowiedzieli również o wpływie zanieczyszczeń na żywotność drzew, a także o znaczeniu terenów zielonych w kształtowaniu mikroklimatu.

Zadanie dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
we Wrocławiu.

Uczniowie stworzyli aleję drzew w UciechowieUczniowie stworzyli aleję drzew w UciechowieUczniowie stworzyli aleję drzew w UciechowieUczniowie stworzyli aleję drzew w UciechowieUczniowie stworzyli aleję drzew w UciechowieUczniowie stworzyli aleję drzew w UciechowieUczniowie stworzyli aleję drzew w UciechowieUczniowie stworzyli aleję drzew w UciechowieUczniowie stworzyli aleję drzew w UciechowieUczniowie stworzyli aleję drzew w UciechowieUczniowie stworzyli aleję drzew w UciechowieUczniowie stworzyli aleję drzew w UciechowieUczniowie stworzyli aleję drzew w UciechowieUczniowie stworzyli aleję drzew w UciechowieUczniowie stworzyli aleję drzew w UciechowieUczniowie stworzyli aleję drzew w UciechowieUczniowie stworzyli aleję drzew w UciechowieUczniowie stworzyli aleję drzew w UciechowieUczniowie stworzyli aleję drzew w UciechowieUczniowie stworzyli aleję drzew w UciechowieUczniowie stworzyli aleję drzew w UciechowieUczniowie stworzyli aleję drzew w UciechowieUczniowie stworzyli aleję drzew w Uciechowie
powrót do poprzedniej strony