AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2008-05-12

Grad medali w Bielawie

aktualności Gmina Dzierżoniów

Dużym sukcesem zakończył się wyjazd w środę 07 maja 2008 grupy uczniów ze szkół podstawowych w Uciechowie i Mościsku z opiekunem Jarosławem Pawlaczkiem do Bielawy. Uczniowie wzięli udział w pierwszym z serii pięciu wyścigów kolarskich "Grand Prix MTB o Puchar Dyrektora MCKF - Wiosna 2008" i całkowicie zdominowali tamtejsze zawody.

W kategorii dziewcząt z klas III - IV zwyciężyła Aleksandra Zielińska z Mościska, III miejsce zajęła Katarzyna Borkowska z Uciechowa, IV miejsce zdobyła Agnieszka Olejniczak z Uciechowa, a V Joanna Rzepecka z Mościska

W kategorii chłopców z klas III - IV III miejsce zajął Łukasz Kroczak z Uciechowa, IV Marcin Umiński z Uciechowa, a V Patryk Włodek również z Uciechowa

W kategorii chłopców z klas V - VI całe podium zajęli uczniowie z Uciechowa. Zwyciężył Kamil Włodek, II miejsce zdobył Dariusz Olejniczak, a III miejsce uzyskał Grzegorz Olejniczak.

Sukcesy w tym wyścigu spowodowały, że wielu uczniów z terenu Gminy Dzierżoniów ma duże szanse na zajęcie czołowych lokat w klasyfikacji końcowej wyścigu, a wraz z tym zdobycie medali, pucharów i nagród rzeczowych. Kolejne etapy odbędą się w Bielawie, na Górze Parkowej i Łysej w środy o godzinie 16:00.