Street Art Illumination w Ostroszowicach

2017-04-26

Street Art Illumination w Ostroszowicach

Street Art Illumination to międzynarodowe, warsztatowe spotkanie młodzieży, która transformować będzie aktualne i ważne tematy na nietypowe działania artystyczne. Młodzi ludzie z Czech, Słowacji i Polski spotkali się, by wspólnie zastanowić się nad tym, czym jest prawdziwa tolerancja, ale i akceptacja w obliczu współczesnych problemów politycznych i gospodarczych.

Biorąc udział w zajęciach z tańca współczesnego oraz z plastyki muralu otwierają przestrzeń do kreatywnego sposobu na wyrażenie własnej osobowości w bezpiecznym środowisku. Za pomocą ruchów ciała i form plastycznych tzw. sztuce ulicy uczestnicy warsztatów mogą wyrazić własne uczucia, emocje.

Warsztaty mają na celu poszerzać horyzont myślowy uczestników prowokując ich do podjęcia tematów trudnych i aktualnych. Poprzez język tych środków artystycznych przygotowane zostaną otwarte happeningi, w których udział będą brać także mieszkańcy społeczności lokalnej. Happening odbędzie się m.in. w Ostroszowicach (budynek Szkoły Podstawowej) 27 kwietnia o godz. 12:30 oraz w Skateparku w Bielawie, 29 kwietnia o godz. 21:00. Szczegóły na załączonym plakacie.

Podczas każdego eventu artystycznego, finałowego performance'u plastyczno-tanecznego powstawać będą prace muralowe. Założeniem wydarzenia jest interaktywna, innowacyjna forma artystyczna włączająca lokalną społeczność w działania artystyczne. Wstęp wolny.