Bezrobotni dla gospodarki wodnej i ochrony przeciwpowodziowej

2016-07-14

Bezrobotni dla gospodarki wodnej i ochrony przeciwpowodziowej

W gminie Dzierżoniów, podobnie jak w latach ubiegłych, prowadzone są prace melioracyjne. Jako pierwszy wystartował realizowany już od wielu lat na terenie naszej gminy program "Bezrobotni dla gospodarki wodnej i ochrony przeciwpowodziowej".

Jest to zadanie wykonywane w ramach tzw. trójstronnego porozumienia zawartego pomiędzy gminą Dzierżoniów, Powiatowym Urzędem Pracy oraz Dolnośląskim Zarządem Melioracji i Urządzeń Wodnych we Wrocławiu - oddział w Świdnicy. Jego celem jest zapewnienie bezpieczeństwa przed lokalnymi podtopieniami powodziowymi oraz stworzenie na obszarze gminy dodatkowych miejsc pracy.

W 2016 r. w ramach programu zatrudnienie znalazło 10 osób. Miejscem ich pracy są cieki podstawowe oraz urządzenia melioracji wodnych szczegółowych znajdujące się na terenie naszej gminy. Zakres wykonywanych prac obejmuje w szczególności wykaszanie skarp i dna cieków, wycinanie zakrzaczeń, usuwanie nagromadzonego w korytach namułu i odpadów oraz udrażnianie przepustów.

Prowadzone w ramach programu roboty konserwacyjne obejmą około piętnastokilometrowy odcinek rowów i cieków. Prace potrwają do końca października br.