2016-06-01

Dzień Dziecka w Mościsku

28 maja 2016 r. Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów zorganizowała w Mościsku Dzień Dziecka. Wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Dzierżoniowie, Ochotniczą Strażą Pożarną w Mościsku, Świdnica Rally oraz Niemczańskimi Orłami przygotowana została moc atrakcji.

Dzieci mogły zajrzeć do radiowozu, samochodu strażackiego, rajdówki i osobiście sprawdzić jak wszystko w takich samochodach działa oraz wysłuchać krótkich historii o każdym z nich.

Dodatkowymi atrakcjami było malowanie twarzy, balony, zawody strażackie i wspólny grill dla wszystkich uczestników. Każde dziecko dostało opaskę odblaskową i płytę "Dzieci bezpieczne na drodze".

Na koniec, pomimo deszczu, wszystkie dzieci próbowały przeciągnąć wóz strażacki do remizy, co przy tak dużej liczbie chętnych okazało się bardzo proste.

Bardzo dziękujemy wszystkim tym, dzięki którym udało się zrealizować udaną zabawę: Komendzie Powiatowej Policji w Dzierżoniowie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Mościsku, Świdnica Rally, Niemczańskim Orłom, Stowarzyszeniu "Aktywuj Młodzież" oraz Młodzieżowej Radzie Gminy Dzierżoniów.

Zapraszamy za rok!