2016-05-31

OSP w Piławie Dolnej ma już 70 lat!

W sobotę 28 maja w Piławie Dolnej odbyły się uroczystości z okazji Powiatowego Dnia Strażaka. Tegoroczne obchody połączone były z jubileuszem 70-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Piławie Dolnej.

Z tej okazji wyróżniający się strażacy otrzymali gratulacje, odznaczenia oraz awanse na wyższe stopnie. Z rąk Wicekomendanta Wojewódzkiego bryg. Piotra Grzyba nominację na Zastępcę Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie odebrał mł. bryg. Bogdan Najdek. Uhonorowano też działaczy Związku OSP RP oraz osoby zasłużone dla pożarnictwa i ochrony przeciwpożarowej.

Podczas obchodów odsłonięto również obelisk upamiętniający ten wyjątkowy jubileusz.

Uroczystość była także okazją do poświęcenia sztandaru OSP w Piławie Dolnej, który został wcześniej nieodpłatnie odrestaurowany przez artystkę Dorotę Chmielewską.

OSP w Piławie Dolnej ma już 70 lat!OSP w Piławie Dolnej ma już 70 lat!OSP w Piławie Dolnej ma już 70 lat!OSP w Piławie Dolnej ma już 70 lat!