Gdzie przekazać zużyte opony rolnicze ?

2016-05-13

Gdzie przekazać zużyte opony rolnicze ?

W związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi miejsca, gdzie można przekazać zużyte opony rolnicze informujemy, że można je oddać w punktach świadczących wymianę takich opon. Zgodnie z przepisami to na wytwórcy odpadów w ramach świadczenia usługi wymiany (naprawy) spoczywa obowiązek ich prawidłowego zagospodarowania.

Ponadto opony rolnicze można przekazać do organizacji, które zajmują się zbieraniem i utylizacją takich opon (np. Centrum Utylizacji Opon Organizacja Odzysku S.A.), do firm, które przerabiają je na granulat (tzw. recyklerzy) lub do zakładów, które wykorzystują opony jako paliwo (cementownie, elektrociepłownie), czy też do skupu opon rolniczych (np. Zakład Wtórnego Obrotu Zużytym Ogumieniem, ul. Rogoźnicka 34, 58-152 Goczałków, tel. tel/fax 74-855-95-85).

Niestety opony rolnicze ze względu na swoje gabaryty oraz wiążące się z tym utrudnienia (transport, utylizacja) najczęściej odbierane są odpłatnie, a transport zapewniany jest przy dużych ilościach. Dlatego też najlepiej oddać je w punktach świadczących wymianę takich opon, przy ich wymianie czy zakupie.