Strona główna

Zakończono budowę remizy OSP w Mościsku

motto

AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2016-02-29

Zakończono budowę remizy OSP w Mościsku

aktualności Gmina Dzierżoniów

W latach 2011-2013 gmina Dzierżoniów wykonała I etap budowy Centrum Biblioteczno-Kulturalnego wraz z zapleczem sportowym i remizą OSP w Mościsku. Prace zakładały budowę Centrum. Z kolei w latach 2015-2016 zrealizowano II etap inwestycji polegający na budowie remizy Ochotniczej Straży Pożarnej.

Dzięki temu OSP w Mościsku otrzymała nowy obiekt, w którym znajdują się: dwustanowiskowy garaż na wozy bojowe, zaplecze magazynowe oraz zaplecze socjalne.

Ponadto pomieszczenie garażowe wyposażone jest w nowoczesny bębnowy wyciąg spalin, a do obsługi sprzętu zakupiono suszarkę do węży strażackich. Stara wieża sygnalizacyjna została odnowiona i nadal będzie służyć do zwoływania strażaków i ostrzegania przed niebezpieczeństwem.

W dniu 17.02.2016 r. decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego obiekt został oddany do użytkowania. Łączna wartość prac wyniosła około 870 000 zł.

Niestety na tego typu przedsięwzięcie nie udało się pozyskać zewnętrznych źródeł finansowania i inwestycja finansowana była wyłącznie ze środków budżetu gminy Dzierżoniów.

Zakończono budowę remizy OSP w Mościsku Zakończono budowę remizy OSP w Mościsku Zakończono budowę remizy OSP w Mościsku
powrót do poprzedniej strony