2016-01-12

Ponad 11 tys. zł na rzecz WOŚP

W niedzielę 10 stycznia 2015 roku cała Polska oszalała i zagrała dwudziesty czwarty raz na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na terenie gminy Dzierżoniów kwestowało 25 wolontariuszy ze szkół podstawowych z Ostroszowic, Tuszyna i Mościska.

W sali Wiejskiego Ośrodka Kultury w Ostroszowicach razem z WOŚP grali:

• Ludowy Zespół "Macieje",
  • Zespół 'Katarzynki",
  • Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostroszowicach,
  • przedszkolaki i uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostroszowicach,
  • uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie,
  • uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku,
  • Salonik Kobiet Ambitnych,
  • Wyspa Koni

...i jak mówi Jurek Owsiak, znowu się udało - w czasie imprezy zebraliśmy 11419,93 zł.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i pracę na rzecz XXIV Finału WOŚP wszystkim darczyńcom - czyli mieszkańcom Ostroszowic, Jodłownika, Myśliszowa, Owiesna i Grodziszcza, Markowi Chmielewskiemu - Wójtowi Gminy Dzierżoniów, Jolancie Zarzece - zastępcy Wójta Gminy Dzierżoniow, radnemu Rady Powiatu Dzierżoniowskiego Krzysztofowi Twardakowi, radnym Rady Gminy Dzierżoniów - Agnieszce Ożdze, Ewie Żuchowskiej-Tobole, Januszowi Szoździe i Piotrowi Śliwie, sołtysom - Joannie Pestkowskiej (Owiesno) i Krzysztofowi Krupiarzowi (Ostroszowice), Ochotniczej Straży Pożarnej z Ostroszowic, zespołom "Macieje" i "Katarzynki", Salonikowi Kobiet Ambitnych, Zdzisławowi Nowakowi i Piotrowi Stasieńce, wolontariuszom i ich opiekunom oraz wszystkim pracownikom pedagogicznym i administracyjno-obsługowym Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostroszowicach.

Szef Sztabu WOŚP w Ostroszowicach