Strona główna

Kolejne spotkanie kandydatów do Młodzieżowej Rady Gminy

motto

AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2015-09-29

Kolejne spotkanie kandydatów do Młodzieżowej Rady Gminy

aktualności Gmina Dzierżoniów

W poniedziałek 28 września kandydaci do Młodzieżowej Rady Gminy Dzierżoniów spotkali się na drugim z cyklu warsztatów edukacyjno-integracyjnych. Tym razem młodzi mieszkańcy gminy rozmawiali o wolontariacie i działaniach, które mogą podejmować na rzecz rozwoju swoich miejscowości.

Zajęcia poprowadziła Edyta Mulka-Gonera - radna Rady Gminy Dzierżoniów, lokalna liderka, członkini Stowarzyszenia Rozwoju i Promocji Wsi "Przystań Mościsko" i Dolnośląski Wolontariusz 2012 roku. Opowiedziała uczestnikom spotkania o wielkiej wartości pracy wolontariackiej oraz zachęcała ich do aktywnego włączenia się w życie swojej małej ojczyzny. Młodzi mieszkańcy dyskutowali również o inicjatywach, które mogłyby być najbardziej atrakcyjne dla ich rówieśników.

Kolejne zajęcia zaplanowano na przyszły poniedziałek.

Projekt "Stąd jestem. Tu mieszkam. Tu chcę żyć", którego koordynatorem jest stowarzyszenie "Aktywuj Młodzież" z Mościska realizowany jest w ramach zadania publicznego "Wsparcie dla rozwoju społeczeństwa obywatelskiego poprzez wzmocnienie postaw obywatelskich wśród młodzieży z terenu Dolnego Śląska". Wysokość przyznanej dotacji z budżetu Województwa Dolnośląskiego wynosi 11 000 zł.

Kolejne spotkanie kandydatów do Młodzieżowej Rady Gminy Kolejne spotkanie kandydatów do Młodzieżowej Rady Gminy
powrót do poprzedniej strony